Studiebesök till Island
Islandia har en stor erfarenhet av att planera studiebesök till Island och Reykjavik. Vi har organiserat besök för kommuner, organisationer, myndigheter och företag inom många olika branscher t.ex. energisektorn, vården, geologi samt olika statsmyndigheter. Vi hjälper gärna till med att förmedla kontakter på plats som passar era teman och intresseområden. Kontakta oss och vi skräddarsyr ett alldeles speciellt program för era behov.
FLYGRESA
Vi flyger med Icelandair till Island
DAG FÖR DAG
Dag 1 - Ankomst till Reykjavik
Avresa från Stockholm/Köpenhamn/Oslo på eftermiddagen.
Transfer med egen buss från flygplatsen till hotellet. Middag på restaurang i Reykjavik.
Dag 2- Studiebesök
Islandia har en stor erfarenhet av att planera studiebesök till Island och Reykjavik. Vi har organiserat besök för kommuner, organisationer, myndigheter och företag inom många olika branscher t.ex. energisektorn, vården, geologi samt olika statsmyndigheter. Vi hjälper till med transfer och tidsschema. Lunch och middag ingår om så önskas.
Dag 3 - Studiebesök eller utflykt
Nytt studiebesök eller boka in aktiviteter som stadsrundtur, bad i Blå Lagunen, utflykten Gyllene Cirkeln, ridtur, valsafari eller ATV-tur. Lunch och middag ingår.
Dag 4 - Avresa
Frukost på hotellet och transfer till flygplatsen
PRISER
Kontakta oss för en offert!
Våra program är endast ett förslag - Vi skräddarsyr gärna er gruppresa enligt era önskemål.
OBS! Särskilda resevillkor vid gruppbokning
Boka konferens i Reykjavik!
Lägg till konferens på din studieresa till Island för ditt företag.
INTRESSEANMÄLAN
Islandia grundades i november 1993 och har gedigen erfarenhet av resor till Island. Vi erbjuder allt från paketresor, skräddarsydda resor, utflykter, ridturer och många andra typer av resor till natursköna Island och Reykjavik.